Kadın Koordinasyon Merkezi 3 Ailenin Yüzünü Güldürdü

İlkadım Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi ilçede ihtiyaç sahibi insanlara yaptığı yardımlar hayırseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kadın Koordinasyon Merkezi 3 Ailenin Yüzünü Güldürdü

İlkadım Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi ilçede ihtiyaç sahibi insanlara yaptığı yardımlar hayırseverler tarafından yoğun ilgi görüyor. Yardımseverlerin bağışladığı ev eşyaları belediye ekiplerince ihtiyaç sahibi ailelere gün içinde ulaştırılıyor. Bu noktada titiz ve özverili çalışan ekipler aynı gün içinde 3 aileye eşya yardımı yaptı.

İlkadım ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli olan Kadın Koordinasyon Merkezi yaptığı eşya yardımı ile aynı gün içersinde 3 ailenin yaşam desteği oldu. Sırasıyla ilk olarak Cedit Mahallesi Bülbül sokakta 2 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren aileye 2 Kanepe, Baza, Halı ,Perde ve Soba yardımında bulunan ekipler, Selahiye Mahallesi Mektep Sokakta ihtiyaç sahibine oturma grubu, tabak, bardak ,çatal kaşıktan oluşan mutfak eşyası ve mutfak masası verdi. Son olarak Kadıköy Tütüncü Sokaktaki ihtiyaç sahibi vatandaşa eşya yardımında bulunan ekipler aynı gün içersin 3 aileye eşya yardımı yaptı.

“9 AYDA 250 AİLEYE YARDIM ULAŞTIRDIK”

Yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemine değinen İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, "İlçemizde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, kimsesizlerin kimsesi olabilmek ve onların hayata daha umutlu bakabilmelerini sağlamak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzle  koordineli çalışan Kadın Koordinasyon Merkezimizde “Hayır Çarşısını” kurduk. İhtiyaç fazlası eşyalar burada  hem değerlenmiş oluyor hem de ihtiyaç sahiplerinin işine yarıyor. Ekiplerimiz mahallelerde yaptıkları incelemelerde gerçek ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek ihtiyacı olan eşyaları vatandaşımıza ulaştırıyor. Bu anlamlı yardım hareketine hayırsever vatandaşlarımızda yoğun ilgi göstererek, yardım için adeta yarış içine girdi. 9 ayda ihtiyaç sahibi 250 ailenin evlerine eşya götürdük" dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 09:55

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER