Yusuf Ziya Yılmaz, "Çevre konusunda ortak hareket etmeliyiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler' temalı toplantıya katıldı.

Yusuf Ziya Yılmaz, "Çevre konusunda ortak hareket etmeliyiz"

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, TBMM Çevre Komisyonu Üyesi ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler' temalı toplantıya katıldı.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın organize ettiği 'Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler' temalı toplantısı bütüncül bir yaklaşım anlayışıyla her kesimden temsilcilerin görüşleri alınarak devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın başkanlığında gerçekleşen toplantının üçüncü buluşmasına TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammed Balta, komisyon üyeleri ve çevreciler katıldı.

Çevre hassasiyetinin ön planda olduğu toplantıda 19 yıllık belediye başkanlığı tecrübesiyle görüşlerini paylaşan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, özellikle kentlerde katı atık depolama alanları ile atık su arıtma tesisi konusunda yerel yönetimlerin öncelikli davranmaları gerektiğinin altını çizdi.

YEREL YÖNETİMLER KATKI VERMELİ

Çevre hassasiyeti konusunda Samsun'un başarılı iller arasında olduğunu ifade eden Yılmaz, "Merkezi yönetimimiz modern çöp depolama alanları, atık su arıtma tesisleri gibi yatırımlarda bir çok desteklemelerde bulunmaktadır. Çöplerin zararlarının azaltılarak geri dönüşünün sağlanması, çeşitli yöntemlerle değerlendirilmesi önemli kazanımlardır. Yerel yönetimlerimiz her alanda sağlıklı bir kent olgusunu benimseyerek özellikle toplumsal nedenlerle ortaya çıkan kirliliklerin önüne geçmek, modern kentler statüsüne yükselmek, en önemlisi alacağı tedbirlerle çevreyi koruması gereklidir. Bu bilinci, hassasiyeti tüm şehirlerimizde oluşturmamız şart. Ortak yaşam alanlarının ortaya çıkardığı kirliklere yönelik alınacak önlemler doğamızın, şehirlerimizin geleceğini kurtarmakta, yeni nesillere yaşanılabilir kentler bırakmakta en etkili süreç olarak görülmelidir. Kentlerimizin yaşayan bir dokusu olduğunu, değerlerinin hepimizin ortak paydası olduğunu unutmamalıyız." diye konuştu.

TOPLUMSAL DUYARLILIK OLUŞTURULMASI ŞART

Her alanda çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için başlatılan mücadeleler de özellikle toplumsal bilincin oluşmasının önemine dikkat çeken Yılmaz, "Toplumsal duyarlılık tüm mücadelelerin en önemli anahtarıdır. Sıfır Atık Projesi, poşet uygulaması gibi projeler önemli adımlardır. Vatandaşlarımızın çevre hassasiyeti konusunda daha çok bilinçlenmesi, destek vermesi, özellikle çocuklarımızın, gençlerimiz bu bilinçle yetişmesi konusunu önemsiyoruz. AK Parti'nin bu yönde yaptığı çalışmalarda bütüncül bir anlayış benimsenmektedir. Yeni fikirler, görüşler, ek önlemler gerçekleşen bu toplantılarda ortaya çıkmakta ve hayata geçirilmektedir. Devletimiz ve halkımız, hepimiz çevre konusunda hiç ayrımsız el ele vermeliyiz. Geniş bir katılım ile çevre hassasiyeti konusunda ortak mücadelede bende varım demeliyiz." şeklinde konuştu.

Yılmaz, çevre konusunda yürütülen çalışmalara öncülük eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan nezdinde Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı ekibine çalışmalarında başarılar diledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 23:28

Hasan Eren

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Bafrada kokudan durulmuyor sayınbaşkan

SIRADAKİ HABER