ÜNİAK Samsun’dan Ankara Çıkarması

AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Üniversite Birim Başkanlığı tarafından organize edilen önemli kurum ziyaretleri içeren teknik gezi 23-24 Aralık tarihinde gerçekleştirildi.

ÜNİAK Samsun’dan Ankara Çıkarması

AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Üniversite Birim Başkanlığı tarafından organize edilen önemli kurum ziyaretleri içeren teknik gezi 23-24 Aralık tarihinde gerçekleştirildi.

Ak Parti Samsun İl Gençlik Kolları Üniversite Birim Başkanlığı (ÜniAk) geniş bir heyet ile Ankara’da bulunan üst düzey birçok farklı kuruma 23 – 24 Aralık tarihinde teknik gezi düzenledi. Üniversite öğrencilerinin bilgi ve tecrübe kazanmasını amaçlayan teknik gezide, Milletin Meclisi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Siyaset, Ekonomi, Toplum ve Araştırmaları Vakfı (SETA), ASELSAN, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), AK Parti Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirildi.

Teknik gezinin ilk gününe SETA ile başlayan ÜniAk, akabinde ASELSAN, TİKA, Ak Parti Genel Merkezi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret etti.

GENÇLİK KOLLARI GENEL BAŞKANI BÜYÜKGÜMÜŞ:

“SİZLERE GÜVENİMİZ TAM”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Gençlik Kolları Genel Başkanı Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ile bir araya gelen ÜniAk Samsun heyeti, Genel Başkanlarının tecrübe ve bilgi paylaşımlarını dinledi. Genel Başkan Büyükgümüş “Sizlerin milletimize faydalı hizmetlerde bulunacağınıza güvenimiz tam, tüm çalışmalarınızda yanınızda yer almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KENDİ BAKANLIĞINIZA HOŞGELDİNİZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, ÜniAk Samsun heyetini bakanlıkta kabul etti. Bakan Kasapoğlu heyeti “kendi bakanlığınıza hoş geldiniz” sözleriyle karşıladı. Geziyle ile konuşan Bakan Kasapoğlu: “Samsun’daki Milli Teknoloji Zirvesi vesilesiyle kurumlarımızı yerinde görmeyi tavsiye ettiğimiz ÜniAK Samsun'u kendi Bakanlıklarında ağırladık. Bakanlığımızın kapıları bütün gençlerimize ardına kadar açık. Ben ve bütün çalışma arkadaşlarım gençlerin en büyük destekçileriyiz” dedi. Samsun ÜniAk teknik gezinin ikinci gününde ise, Anayasa Mahkemesi, TBMM, İçişleri Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkezine gitti.

TBMM’Yİ FUAT KÖKTAŞ ANLATTI

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ÜniAk Samsun heyetini TBMM’de ağırladı. Halkla ilişkiler toplantı salonunda heyet ile sohbet ve bilgi paylaşımı gerçekleştiren Köktaş, daha sonra 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde Meclisin bombalığı alanları gösterdikten sonra TBMM Genel Kurulunu ve Ak Parti Grup Toplantı salonunu gezdirdi. Milletvekili Köktaş “Ziyaretleri ile bizleri mutlu eden ÜniAk Samsun heyetini TBMM’de ağırladık. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY: “SİZLERİ DİNLEMEK İSTİYORUM”

Meclis ziyaretinden sonra İçişleri Bakanlığını ziyaret eden ÜniAk Samsun heyetini Bakan Yardımcı Mehmet Ersoy bakanlıkta kabul etti. Bakan Yardımcısı Ersoy: “Ben burada sizlere buluşmaktan çok mutluyum, aslında bakanlığımızı ve kendi tecrübelerimi sizlere saatlerce aktara bilirim, fakat ben siz değerli ÜniAk Samsun Gençliğini dinlemek istiyorum” dedi. Bakan Yardımcısı Ersoy, ÜniAk Samsun Heyetinin önümüzdeki bahar aylarında Samsun’da gerçekleştireceği konferansa konuşmacı olarak katılacağı bilgisini de verdi.

 ÇİĞDEM KARAASLAN VE FATMA BETÜL SAYAN KAYA: “HOŞGELDİNİZ”

ÜniAk Samsun heyetinin teknik gezisinin son durağı Ak Parti Genel Merkezi oldu. Heyeti burada kabul eden Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Fatma Betül Sayan Kaya, gençleri burada görmenin bizi kendi geçmişimize gördüğünü ifade ettiler. Genel Başkan Yardımcısı Sayan Kaya: “Sizlerle bir arada olmak çok güzel beni geçmişimize götürdünüz, sizlerdeki enerjiyi hissetmek bizlere güç veriyor” şeklinde konuştu. Sayan Kaya, bakanlık dönemi ve siyasi kariyeri ile ilgili tecrübe paylaşımında da bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise: “Samsun ÜniAk ekibini burada ağırlamak çok mutlu edici. Siz gençlerimiz böyle istekli ve kararlı davrandığı sürece yapamayacağı hiçbir iş yoktur. Kendinizi hangi mesleğe ait olursanız olun vazgeçilmez kılın, seçeceğiniz özel bir alanda tek olun. Sizler, bizlerden sonra ülkemizi ileri götüreceksiniz” şeklinde konuştu. Gençlerin soru cevapları ile son bulan buluşmada, Karaaslan sizleri kısa zaman sonra tekrar buluşmak istiyoruz ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 11:52

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER