Siyer-i Nebi Sınavını Kazanan Öğrenciler Umreye Gönderildi

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen Umre ödüllü "Siyer-i Nebi" sınavında dereceye giren 2 öğrenci, kutsal topraklara uğurlandı.

Siyer-i Nebi Sınavını Kazanan Öğrenciler Umreye Gönderildi

Alaçam Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen Umre ödüllü "Siyer-i Nebi" sınavında dereceye giren 2 öğrenci, Merkez Şadibey Camiinde Cuma Namazı sonrası dualarla sevenleri ve yakınları tarafından sevinç gözyaşları içerisinde kutsal topraklara uğurlandı.

Merkez Şadibey Camii önünde düzenlenen uğurlama töreninde Emekli İmam-Hatip İbrahim Özdemir tarafından kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Alaçam Anadolu Gençlik Derneği Alaçam İlçe temsilcisi Faruk Pala açılış konuşması yaparak şunları söyledi: Bugün bizler için çok kıymetli ve özel bir gün. Beytullah’a Resullah’a gitmek üzere yola çıkacak olan kardeşlerimizi uğurlayacağız. Hiç şüphesiz bu gidişlerinin bizlerde bıraktığı en kıymetli his satımız özlem olacaktır. Allah’ın evi Kabe-i Muazzamayı seyredecek, O beytin yanından, Mescid-i Haramdan yükselecek dualarınız olacak. Kardeşlerim, ziyaret etmek için yola çıkılacak 3 Mescitten biri olan Mescid-i Haram’a girdiğiniz gibi gözleriniz KABE’yi arayacak zira O’nu gördüğünüzde yapılacak dualar kabul olunacak.

Kardeşlerim Efendimiz (SAV)’in dediği gibi Lebbeyk Allahumme Lebbeyk diyerek yürüyeceksiniz, Yani BUYUR ALLAHIM BUYUR! EMRİNDEYİM BUYUR! BUYUR ALLAHIM SENİN HİÇBR ORTAĞIN YOKTUR BUYUR ALLAHIM HAMD ANCAK SANA MAHSUSTUR. BUYUR ALLAHIM! NİMET DE SENİN MÜLK DE SENİN diyerek yürüyeceksiniz. Umre kelime manası itibariyle, ÖMÜR demektir. Umre kabe’nin ömrü demektir. Kabe-i Muazzama Allah muhaza ne zaman ki cazibesini kaybederse UMRE’ye gidilmezse ÖMRÜ tükenecek demektir. Ancak bu vefakar Müslüman kardeşlerimiz oldukça Ömrüne Ömür katılacak kutsiyetini ilelebet devam ettirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Allah’a emanet olunuz. Rabbim yolculuğunuzu Mübarek eylesin dedi.

İlçe Müftüsü Orhan Bal ve Akit Tur bölge Sorumlusu Sefa Altun Umre'ye gidecek olan öğrencilerimiz için dua ederek program son buldu.

HABER MERKEZİ

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER