SASKİ'den Örnek Bir Adım Daha

Samsun’a Altyapı hizmeti sunan Kamu Kurum Kuruluşları, İlçe Belediyeleri ve firma temsilcilerinin iştirak ettiği proje toplantısı, SASKİ Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

SASKİ'den Örnek Bir Adım Daha

Samsun’a Altyapı hizmeti sunan Kamu Kurum Kuruluşları, İlçe Belediyeleri ve firma temsilcilerinin iştirak ettiği proje toplantısı, SASKİ Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

SASKİ, YEDAŞ, YEPAŞ, Türk Telekom, SAMGAZ, DELTAGAZ, İlçe Belediyeleri ve benzer altyapı hizmeti sunan paydaşların ortak bir platformda buluşturulmasının amaçlandığı ve Yerel Yönetimlere rol model olmaya namzet proje, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında on-line bir veri tabanı oluşturularak, herhangi bir bölgede yapılması muhtemel tüm çalışma planları ilgili paydaşlar tarafından takip edilecek ve ortak çalışma düzenine geçilmesi sağlanacaktır.

Proje ile ortak çalışma düzenine geçilerek, çalışma yapılması gereken sahada tüm kurumların varsa çalışmaları aynı anda gerçekleştirilecek, bu sayede vatandaşın mağduriyeti ortadan kaldırılarak ekonomik anlamda da tasarruf sağlanacaktır.

Herhangi bir kurum tarafından malzeme, ekipman ve personel eksikliğinden dolayı yerine getirilemeyen hizmet geciktirilip vatandaşımıza mağduriyet yaşatılmayacak, söz konusu çalışma bölgede aktif olan kurum tarafından yerine getirilecek ve çalışmanın bedeli ilgili kurum adına muhasebeleştirilecektir.

Kurumlar arasında sıklıkla yaşanan istişare ve koordinasyon eksikliği, kurulacak olan ortak whatsapp gurubu sayesinde bertaraf edilecek, ilgili birimler sürekli irtibat halinde olacaklardır.

Kadim şehrimizin değerli insanlarına hizmet sunan tüm kurumlar, hizmet sunarken abone odaklı değil vatandaş odaklı çalışma anlayışını benimseyecek ve vatandaşımızın üstün memnuniyetini sağlayacaklardır.

Birimlerin teknik personelleri periyodik aralıklarla bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunacaklardır.

Hayata geçirilecek proje sayesinde, CBS (Coğrafi Bilgi Sistemi) zenginleştirilerek kurumların paylaşımına sunulacak, bu sayede çalışma yapan kurum, alanda bulunan yeraltı sistemlerinin varlığını görebilecek ve diğer kurumların altyapı sistemlerine zarar vermesinin önüne geçilecek ve ülke ekonomisiyle beraber işgücü kaybının önlenmesine muazzam destek sağlanmış olacaktır.

Kurulacak on-line veri tabanı maharetiyle, yapılacak olan tüm çalışmalar diğer kurumların yanında mahalle muhtarları ile de paylaşılacak, muhtarlarımız bölgede yürütülen çalışmaya angaje edilerek aidiyet duygularının geliştirilmesi sağlanacaktır.

Bu ve buna benzer birçok faydanın sağlanacağı proje toplantısı, Genel Müdür ve Belediye Başkan Yardımcısı seviyesinde temsil edilen kurumların tamamının ortak görüş bildirmesi ve halkımıza daha konforlu hizmet sunmak adına alınacak tüm kararların biran önce hayata geçirilmesi temennisiyle sona erdi.

HABER MERKEZİ

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER