Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla Alaçam'dan hac farizası için kutsal toraklara gidecek hacı adayları için Çarşamba günü Şadibey Camiinde program düzenlendi.

Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla Alaçam'dan hac farizası için kutsal toraklara gidecek hacı adayları için Çarşamba günü Şadibey Camiinde program düzenlendi. Perşembe günü öğlen namazı sonrası İlçe Müftülüğü tarafından Şadibey Camii önünden uğurlama töreni düzenledi.

Çarşamba günü yapılan törende İlçe Müftüsü Mehmet Süsün ve Camii İmam Hatipleri tarafından, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından yaptığı konuşmada, hacı adaylarına kutsal topraklarda geçirdikleri her saati, her anı çok iyi değerlendirmelerini tavsiye ederek, "Yarın 17 hacı adayımızı kutsal topraklara uğurluyoruz. Sayıları kaç olursa olsun hacca giden vatandaşlarımız ilçemizi temsilen yolculuğa çıkıyorlar. Bundan dolayı onlara dua ediyoruz. Sağlık ve huzur ile gidip gelmelerini diliyoruz.”

Bu kutsal yolculuktan sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dönmenizi, sevdiklerinize kavuşmanızı ve yapacağınız hac ibadetinin şimdiden makbul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Dualarınız insanlığın huzuru ve barışı için olsun. Hac ibadetini yaparken sizlere kolaylıklar diliyorum dedi.

Hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkacak olan hacı adayları Çarşamba günü Alaçam Müftülüğü tarafından Şadibey Camiinde düzenlenen bir programla dualar eşliğinde “Lebbeyk, Allahümme lebbeyk, Lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk. İnnel hamde ve’n-ni’mete leke ve’l mülk, lâ şerike leke” sözleri ile hacı adaylarını bilgilendirdiler.

Samsun-Çarşamba Havaalanı’na Yakınlarıyla gelen hacı adayları bilet işlemlerinden sonra uçaklarının kalkacağı saate kadar heyecanlı bir bekleyişe geçtiler. Oldukça heyecanlı olduklarını ifade eden hacı adayları, çok güzel duygular yaşadıklarını söylediler. Kutsal yerleri görmek için sabırsızlanan hacı adayları, vatan ve millet için dua edeceklerini ifade ettiler. Bu duygunun kelimelerle anlatılamayacağını belirten hacı adayları, hac ibadetinin herkese nasip olması temennisinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 22:00

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER