Başkan Mustafa Demir, Salıpazarı'nda

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Büyükşehir ve diğer belediyelerimizin imkanlarıyla ilçelerimizi kalkındırmalıyız. Türkiye'de bunu en iyi yapabilecek imkan, kabiliyet, birikim ve samimiyet Samsun'da" dedi.

Başkan Mustafa Demir, Salıpazarı'nda

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Büyükşehir ve diğer belediyelerimizin imkanlarıyla ilçelerimizi kalkındırmalıyız. Türkiye'de bunu en iyi yapabilecek imkan, kabiliyet, birikim ve samimiyet Samsun'da" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Genel Sekreter İlhan Bayram ve Başkanvekili Nihat Soğuk ile birlikte Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ile AK Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman'a iade-i ziyarette bulundu. İlçe Başkanlığı'nda teşkilat üyeleriyle de bir araya gelen Başkan Demir, "Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin imkanlarıyla ilçelerimizi kalkındırmak zorundayız" dedi.

'SALIPAZARI'NI BİRLİKTE KALKINDIRACAĞIZ'

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Salıpazarı İlçe Başkanı İsmail Yaman, "Bir sel felaketi yaşadık fakat şükürler olsun ki bir can kaybımız yok. Salıpazarı'nı siz değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız, ilçemizin değerli Belediye Başkanı, partimizin İl Başkanı ile hep birlikte el ele vererek kalkındıracak, daha iyi yerlere getireceğiz" dedi.

BAŞKAN HALİL AKGÜL'DEN TEŞEKKÜR

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de, "Geçen hafta meydana gelen aşırı yağışlarda Terme'de yaşanan sıkıntıların bir kısmını ilçemizde yaşadık. Yollarımızda tahribatlar oldu. Bu nedenle bu toplantıyı erkene aldığınız için sizlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'ÇITAYI DAHA YUKARI TAŞIYACAĞIZ'

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise konuşmasında, "Hizmetler birlikte ve uyumlu bir çalışmayla verimli hale gelecek. Hızlı bir çalışma ile önümüzdeki hafta sonuna inşallah tüm ilçelerimizle ilgili planlamalarımızı yapmış olacağız. Sahada ise aktif olarak çalışmaları koordine edeceğiz. Salıpazarı'nda büyük hizmetlere imze atan Halil başkanımızın, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte çıtayı daha yukarı taşıyacağını düşünüyorum" dedi.

BAŞKAN DEMİR: TÜM KADROMUZLA SAHADAYIZ

Yaşanan sel felaketi için 'geçmiş olsun' dileklerini ileterek sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "İlçelerimizde Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyesi, teşkilat kadromuz ve teknik ekibimizle birlikte toplantılarımızı yapıp talepleri alıyor, önerileri dinliyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyesi imkanlarını birleştirerek önümüzdeki 5 yıl için harekete geçtik. Salıpazarı'ndaki toplantıyı öne almamızın nedeni geçen hafta şiddetli yağış nedeniyle yaşanan felaket oldu. Çok ciddi maddi hasar var. Tespitleri yapılıyor. Mahallelerde oluşan tahribatları giderme ve konuyla ilgili diğer çözümleri üretme noktasında gayretlerimiz sürüyor" diye konuştu.

YEREL YÖNETİMLERDE YENİ BİR SÜREÇ

Konuşmasının devamında, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Demir, "31 Mart Yerel Seçimleri'ni geride bıraktık. Yerel yönetimler ile ilgili Türkiye'de yepyeni bir süreci parti olarak başlatıyoruz. Seçimleri izlediniz. Dolayısıyla yerel yönetimlerin başarı, performans, planlama ve iletişiminin en iyi örneğini Samsun'da sergilemek zorundayız. Genel merkezimiz bunu gönül belediyeciliği olarak adlandırdı. Seçimde iyi bir performans sergilediniz ve başarılı oldunuz. Çok net bir neticeyle bu sorumluluğu aldınız" dedi.

Başkan Mustafa Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

'İMKAN, KABİLİYET, BİRİKİM SAMSUN'DA!'

"Hep birlikte imkan ve kabiliyetlerimizi, gelecek ile ilgili beklentilerimizi, varsa önerilerimizi ortaya koymalıyız. Teşkilatlardan başlamak üzere, ilçe belediyesi, Büyükşehir ve tüm imkanlarımızla birlikte ilçelerimizi kalkındırarak önümüzdeki 5 yılı değerlendirmek zorundayız. Kurucu İl Başkanı olmam ve 3 dönem milletvekilliği yapmam nedeniyle şunu rahatlıkla ifade ediyorum, Türkiye'de bunu en iyi yapabilecek imkan, kabiliyet, birikim ve samimiyet Samsun'da."

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2019, 16:05

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER