Bafra’da 5 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu.

Bafra’da 5 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Samsun’un Bafra ilçesinde de kampanya kapsamında düzenlenen etkinlikte fidanlar toprakla buluşturuldu.

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "11 milyon fidan dikimi" etkinliği kapsamında Bafra’da 5 bin fidan toprakla buluşturuldu. Merkeze bağlı Tepecik Mahallesinde düzenlenen fidan dikim töreninde 5 bin fidan dikildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç “ Bugün hep beraber burada başlatılan fidan dikimi kampanyasını beraber yaptık. Gerçekten yoğun bir katılım var. Şölen içerisinde geçti. Sayın Cumhurbaşkanımız da bugün fidan dikim günü ilan etti. Hem Bafra’mızda hem Türkiye’mizde bu fidanların yetişmesi için gayret göstereceğiz” dedi.

Başkan Hamit Kılıç’ın ardından konuşan Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, “Bugün özel bir gün. Tüm Türkiye’de bu aktivite başladı. Hedefimiz 11 milyon ağaçtı. Ülkemizi bu fidanlarla süslemek istiyoruz. Ve Dünya Guinness Rekorlar Kitabına girmekti amacımız. Bundan sonra her 11 Kasım Ulusal bir gündür. Bunu bu etkinlikler çerçevesinde kutlayacağız. Bafra bu işe el verdi, bel verdi. Şuan burada 7’den 70’e herkes burada. İnşallah diktiğimiz fidanları kurutmayalım. Onları takip edelim” dedi.

Konuşmaların ardından programa yoğun katılım sağlayan öğrencilere yemek ikramı yapıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 07:47

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER