POLİTİKA

"Yeni Zelanda'da ortaya konan dayanışma her türlü takdirin üzerindedir"

- AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı: - "Yeni Zelanda'da Müslümanlarla ortaya konan dayanışma, Yeni Zelanda Başbakanı ve sivil halktan insanların, katledilen Müslümanlara gösterdikleri yakınlık ve duygusal dostluk her türlü takdirin üzerindedir"

"Trabzon için büyük hayallerimiz var"

- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Çabalar 16 yılda Trabzon'un milli gelirini 1,8 milyar liradan 24 milyar liraya çıkardı. Büyüme ve istihdam odaklı politikalarımız refah artışı olarak ilimize döndü. Bizim Trabzon için yapacak çok işimiz var, Trabzon için büyük hayallerimiz var" - "İlimize Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruyoruz. Öğrencilerimiz burada robotik, siber güvenlik, tasarım ve yapay zeka gibi çeşitli alanlarda eğitim alıp, projeler geliştirecek"

"CHP'nin hizmet gibi bir derdi yok"
"Hepsi bu seçimde çıkacak neticeye bakıyor"
"Bu millet gönderinde başka bayrak dalgalanmasına müsaade etmez"
"Bu seçimin daha derin manaları var"

- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Biz her ne kadar bu seçimde belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi seçecek olsak da tabii ki bu seçimin özellikle son dönemde yaşanan gelişmelerden ötürü başka manaları var, daha derin manaları var" - "Emin olun Kandil'in gözü bu seçimlerde, Pensilvanya'nın gözü bu seçimlerde, birtakım Batılı çevrelerin ve onların Türkiye'deki maşalarının gözü bu seçimlerde" - "Sözüm ona en ufak bir zayıflama emaresi gördüklerinde nasıl son 6 senede bu ülkeye tuzaklar kurmaya çalıştılarsa aynı tuzakları yine harekete geçirmek için fırsat kolluyorlar. Ben Hayratlı kardeşlerimin bu fırsatı onlara vermeyeceğine eminim"

"Bunlar asıl büyük hesabı sandıkta ödeyecekler"

- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: - "Seçime bir haftadan az bir süre kaldı. İşte böyle bir dönemde yine manipülatif hareketlerle milletimizin kararına etki etmeye çalışıyorlar ama onlar bu aziz milletimizi hala tanıyamadılar. O yüzden hep kaybettiler, inşallah bundan sonra kaybetmeye de mahkumlar. 15 Temmuz'da tanka topa kafa tutan milletimiz bu operasyonlara da pabuç bırakmaz" - "(Döviz manipülasyonu) Bu operasyonlara yeltenenlerin kimler olduğunu devletimiz gayet iyi biliyor. Biz bunlardan hesabı soracağız ama bunlar asıl büyük hesabı sandıkta ödeyecekler. Kurdukları tüm planları yine milletimiz onların başlarına geçirecek. Bundan şüphemiz yok" - "Biz Türkiye'nin bilim ve teknoloji ihraç eden bir ülke olmasını istiyoruz. Milli teknoloji hamlemiz bu ruhla hayata geçiyor"

"Bunların sandıkta kökünü kazıyalım"
"Bizim hantal bürokrasi dediğimiz çarkları artık yıkmamız gerekiyor"
"Birilerinin aldığı kararları uygulayan bir Türkiye yok artık"