Bafra Ülkü Ocaklarından İz Bırakan Gece

Bafra Ülkü Ocakları Tarafından düzenlenen "Bafra'da Şafak Vakti" isimli geceye binlerce kişi katıldı.

Bafra Ülkü Ocaklarından İz Bırakan Gece

Bafra Ülkü Ocakları Tarafından düzenlenen "Bafra'da Şafak Vakti" isimli geceye binlerce kişi katıldı.

Konsere, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Samsun Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Milliyetçi Hareket Partisi Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, İl Ocak Başkanları İlçe Ocak Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), daire amirleri ve çok sayıda vatandaş atıldı.

Pogram öncesi Ülkü Ocakları sanatçısı Ferhat Hantal sahne aldı. Hantal bir birinden güzel şarkıları Bafralılar için seslendirdi. Daha sonra Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Kemal Şahin bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında, Sayın Samsun Ülkü Ocakları Başkanım, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl başkanım, Değerli belediye başkanlarım, Misafir olarak Baframızda bulunan Çorum ve Sinop Ülkü Ocakları Başkanlarım, Bafra Emniyet müdürümüz, Gecemize misafir olarak teşrif eden tüm Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlarım değerli protokol üyeleri, sıvıl toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, basınımızın güzide temsilcileri, uzaktan ve yakından programımıza teşrif eden hanımefendiler, beyfendiler, Asenalar, bozkurtlar, kıymetli misafirlerimiz.

Bafra Ülkücü harekette çok önemli yeri olan bir ilçemiz, Bafra 12’de MHP ve Ülkücü Kuruluşlar davasında Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş le yargılanan 22 Ülkü devinin yaşadığı bir şehirdir. Bafra 7 ülkü fidanının toprağa düştüğü bir şehirdir. Bafra Şehir olarak 10 yıl Milliyetçi Ülkücü Hareket tarafından yönetilmiş bir şehirdir. Bafra Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fahri hemşehrisi olduğu bir şehirdir. Bafra Ülkücü hareketin beşiğidir. Bafra bir Ülkücü fabrikasıdır. Bafra Ülkücü Hareketin kalbidir. Hareketin kalbine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bafralı her zaman Ülkücülere ve Ülkü Ocaklarına sahip çıkmıştır. Biz bu programı yapmaya karar verdiğimiz zaman bize en çok sorulan soru şu idi…Nasıl yapacaksınız? Maliyeti Çok yüksek gibi sorularla karşılaştık. Benim bu sorulara verdiğim cevap şu oldu. Bafralı Ülkücüler her zaman ocağına ve teşkilatına sahip çıkmıştır. Bugünde çıkacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur. Dediğim gibide oldu şükürler olsun bu bağlamda bize destek veren bazı isimlere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ülkü Ocakları hepimizin yetiştiği irfan mektebi, iffet ve irade menkıbesidir" dedi.

Ülkü Ocakları Kemal Şahin'in konuşmasından sonra sahne alan Ahmet Şafak Bir birinden güzel şarkılarını Bafralılarla beraber söyledi. Konser esnasında ülkücüler, Bafra Ovası Bozkurtların Yuvası sloganlarıyla salonu coşturdu. Konser sonrası protokol Sanatçı Ahmet Şafak'a plaket takdim etti. Konser sonrası ise Ahmet Şafak Bafra Ülkü Ocaklarında sevenleriyle buluştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 10:15

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER