Vali Osman Kaymak Kavak'ta Muhtarlarla Buluştu

Samsun Valisi Osman Kaymak, 03.08.2019 Cumartesi günü saat 12.30’da, Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kavak Güven Park Tesisleri’nde düzenlenen piknik etkinliğinde Samsunlu muhtarlarımız ve aileleriyle bir araya geldi.

Vali Osman Kaymak Kavak'ta Muhtarlarla Buluştu

Samsun Valisi Osman Kaymak, 03.08.2019 Cumartesi günü saat 12.30’da, Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kavak Güven Park Tesisleri’nde düzenlenen piknik etkinliğinde Samsunlu muhtarlarımız ve aileleriyle bir araya geldi.

Samsun Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Bizim amacımız Samsun’un ilçelerini, turistik yerlerini gezip görmek ve tanıtmak istiyoruz. Bu program muhtarlarımızın bir araya gelerek kaynaşmaları amacıyla düzenlediğimiz bir piknik etkinliğimizdir. Sayın Valimizin katılımları bizlere büyük bir onur verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” dedi.

Vali Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında, “Değerli arkadaşlar ülkemiz çok güzel bir ülke. Cennet bir vatanımız var. Samsun güzelliklerin hepsini taşıyan bir il. Benim için burada görev yapmak, burada yaşamak ayrı bir onur ve mutluluktur. Muhtarlık toplumda çok önemli ve sizler zor meslekte görev yapıyorsunuz. Biz muhtarları her zaman kamu görevi yapan bizim elimiz ayağımız olarak düşünüyoruz. Bunun içinde sık sık muhtarlarımızla bir araya gelmeyi istiyoruz. Muhtarlar görev yaparken halkla iç içe olması, birlik ve beraberlik içinde olması çok önemlidir. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. “ dedi.

Samsun’un güzellikleri ve özellikleri olduğunu söyleyen Samsun Valisi  Osman Kaymak, “Bu güzellikleri ve özellikleri öncelikle Samsunluların tanıması gerekiyor. 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında Bafra’da Kapıkaya Fest Doğa Sporları Festivali'ni yaptık. Samsun’un nüfusu yaklaşık 1 milyon 300 bin ama Bafra’ya 75 bin insan geldi diye övünüyoruz. Aslında Samsunlular kendi güzelliklerine sahip çıkacaklar. Samsunlular kendi illerini tanıtır ve değer verirse komşu iller ve diğer illerde değer verir. Samsunluları ilçelerimizin güzellikleri paylaşmaya davet ediyoruz.” dedi.

Uyuşturucu ve sosyal sorunlarla mücadelede aslolan eğitimdir diyen Vali Kaymak konuşmasının sonunda, “Bu konuda muhtarlarımıza, okullarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, medyaya ve belediyelerimize büyük görev düşüyor. Üzerinize vazife olmayan işleri vazife edinin. Muhtarlar sorumluluk alanlarında insanlara şefkatle yaklaşarak, onların derdine çare bulmak için de ilgili kurumlarla görüşüp çare arayacak. Mutlaka herkesin bu konuda üzerine bir vazife edinmesi lazım. Mahallenizdeki her türlü olaydan ve sorundan kendinizi sorumlu hissedin. O anlamda sizlerin görevi çok önemlidir. Bu güzel ülkenin birliği ve dirliği içinde destek olalım diyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi Osman Kaymak etkinliğe katılan muhtarlarımız ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, sohbet etti.

Etkinliğe ayrıca, Kavak Kaymakam Vekili İbrahim Engin Şenay ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu katıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 21:22

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER