Sedat Urkaya; Bölge Bilirkişi Derneği Başkanı Seçildi

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12.Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sedat Urkaya; Samsun, Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Rize, Sinop, Tokat, Trabzon illerini kapsayan, Bölge Bilirkişiler Derneği Başkanlığına seçildi.

Sedat Urkaya; Bölge Bilirkişi Derneği Başkanı Seçildi

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12.Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sedat Urkaya; Samsun, Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Rize, Sinop, Tokat, Trabzon illerini kapsayan, Bölge Bilirkişiler Derneği Başkanlığına seçildi.

Merkezi Samsun’da bulunan, Samsun, Amasya, Çorum, Giresun, Ordu, Rize, Sinop, Tokat, Trabzon illerini kapsayan, Bölge Bilirkişiler Derneği, 17.06.2019 tarihli Olağanüstü Genel Kurulu ile yönetim, denetim kurullarını yenileyerek, il temsilcileri bazında yeniden yapılandı. 2018 yılında Ali AYÖZ başkanlığında kurulan dernek, seçimli olağanüstü genel kurulunu dernek binasında gerçekleştirdi. Divan Kurulu seçimi, faaliyet raporunun, denetim kurulu raporunun okunması ardından oy kullanma işlemine geçildi.

Seçime tek liste ile giren Sedat URKAYA önderliğindeki yönetim kurulu listesi kapalı oy kullanımı açık oy sayımı ile yapılan seçim sonucunda, oy kullanımları ardından gerçekleştirilen sayım işlemi ardında, Sedat URKAYA başkan seçildi.

Derneğin yeni başkanı, Sedat Urkaya, “Kurulduğu günden bu yana, meslek birlikteliği, gelişimi ve projeleri ile bölge adliyesi bünyesinde yeminli 3044 bilirkişinin, mesleki birlikteliği, eğitim organizasyonu, mesleki hak ve yükümlülükleriyle, rapor tanzim standartları, bölge adliyelerindeki temsil yetileri anlamında birçok alanda projeler üretme çabasındayız.

Derneğimiz, Eğitimden çalışma hayatına, arkadaş çevresinden kültürel örgütlenmelere; toplumsal hayatın devamlılığı, dayanışma ve yardımlaşma, ortak sorunları birlikte çözme gibi pek çok nedenle görev ve sorumluluklar üstlenmektedir.

Meslek örgütlerine benzer çerçevede, üyeler arasında sosyal eşitliği ve dayanışmayı sağlamak, mesleki faaliyetlerin uygulanışını düzenlemek ve etik kurallar çerçevesinde mesleğin icrasını kolaylaştırmak üzere, 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu ve Sivil Toplum Kuruluşları kanunları çerçevesinde, Mevzuat Danışma komisyonu, Eğitim komisyonu, Mesleki Sorunlar komisyonu, Etik komisyonu, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler komisyonu, Dış İlişkiler komisyonu, İl temsilcilikleri olmak üzere tam bir yapılanma ile aktif, üretken bir sivil toplum kuruluşu olarak yapılanmamızı tamamlamış bulunmaktayız.

Bölgemizdeki tüm meslektaşlarımızın derneğimiz çatısı altında birlikte olmaya, projelerimizi ve hedeflerimizi birlikte geliştirmeye, gerçekleştirmeye davet ediyorum. Adalet Bakanlığı nezdinde yapılanan, Uzlaştırıcılar, Arabulucular, Avukat gibi, biz bilirkişilerinde, bireysel olarak değil, bir bütün olarak daha güçlü ve daha sosyal bir çerçevede mesleğimizin icrasında söz sahibi olmaları için paydaşlıklarını önemsiyorum.”

Genel kurul neticesinde, Mahmut Yurt, Mevlüt Toprak, Yusuf Tüzen, Hüseyin Arslan asil üyeliklere, Didem Avcı Budak, Murat Özbalcı, Aykut Ayyıldız, Denetim kurulu asil üyeliklerine seçildiler. 8 kişilik yedek üyelerle birlikte 16 kişilik yeni yönetim kurulu oluşturuldu.

Genel kurul sonu itibariyle, katılımcı üyelerle birlikte gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısı yapılarak, il temsilcilikleri ve komisyonlar ile yönetim kurulu görevlendirmeleri belirlendi.

HABER MERKEZİ

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER