OMÜ Bafra Eczacılık Fakültesi Hayırlı Olsun

Samsun'un Bafra ilçesinde açılması planlanan Eczacılık Fakültesi ile ilgili kamuoyunda bir takım dedikodular yayıldı.

OMÜ Bafra Eczacılık Fakültesi Hayırlı Olsun

Samsun'un Bafra ilçesinde açılması planlanan Eczacılık Fakültesi ile ilgili kamuoyunda bir takım dedikodular yayıldı.

Konuyla alakalı Eczacılık Fakültesine farklı ilçelerde sahiplendi. Sosyal medya üzerinden bir takım kişiler Fakültenin Bafra'ya değil de farklı ilçelere yapılacağını belirtti.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı kesin bir dille "Bafra Eczacılık Fakültesi hayırlı olsun" dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM " Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Bafra İlçemizde, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı. Eczacılık Fakültesi’nin Bafra’da açılmasına tensip buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e, Ak Parti Samsun Milletvekillerimize, Hayırsever Arslan Ailesine ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. OMÜ, Bafra Eczacılık Fakültesi hayırlı olsun" dedi.

GÖKSEL BAŞAR'DA BAFRA DEDİ “BAFRA ECZACILIK HAYIRLI OLSUN”

Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar, bugün ki resmi gazetede yayınlanan 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Bafra Eczacılık Fakültesi kurulması hakkındaki karar ile ilgili açıklamada bulundu.

Başar açıklamasında “1 Nisan 1975 tarihinde kurulan 19 Mayıs Üniversitesi’nin kuruluşundan bu güne kadar geçen 44 yıllık süreçte kurulamayan Eczacılık Fakültesinin bugün itibarı ile resmiyet kazandığını ifade etti. Bir süredir Bafra’ya kurulması için çaba sarf edilen eczacılık fakültesi için Bafra heyeti olarak YÖK Başkanı Yekta Saraç 8 Mayıs 2019 tarihinde ziyaret edilerek destek istenmiş ve olumlu cevap alınmıştır. Bugün gelinen nokta çok sevindirici olmuştur. Bu sonuçta emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve Bafra Eczacılık Fakültesi’nin en kısa sürede faaliyete geçmesini temenni ediyorum” dedi.
 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 00:55

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat Ünal.
Nihat Ünal. - 2 yıl Önce

Türkiye'nin birçok ilinden daha fazla nüfusa sahip, geniş ve düz arazisi ile her türlü inşaat a uygun Bafra,mizin hakkıdır. Bu konuda çaba sarf eden ilgililere teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimize hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER