Nebiyan Doğal Ürünleri; Kendi Yapıyor, Kendi Satıyor

Samsun’un 19 Mayıs ilçesine bağlı Nebiyan Dağı eteklerinde kendisi ürettiği tamamen doğal ürünleri yine kendisi pazarlayan Fikriye Baran ev hanımlarına örnek oluyor.

Nebiyan Doğal Ürünleri; Kendi Yapıyor, Kendi Satıyor

Samsun’un 19 Mayıs ilçesine bağlı Nebiyan Dağı eteklerinde kendisi ürettiği tamamen doğal ürünleri yine kendisi pazarlayan Fikriye Baran ev hanımlarına örnek oluyor.

Nebiyan Dağları’nın eteklerinde yer alan ve 19 Mayıs ilçe merkezine yaklaşık 18 kilometre mesafede bulunan Nebiyan Kuşçular Mahallesinde ikamet eden ev hanımı Fikriye Baran, tamamen doğal ve organik olarak ürettiği ürünleri pazarlayarak ev ekonomisine katkı sunmayı amaçlıyor.

Ev hanımı olduğunu ve yıllardır böyle bir iş kurma hayali kurduğunu belirten Fikriye Baran; “Yapı olarak üretmeyi ve bir şeylerle uğraşmayı çok seviyorum. Evde oturan pırıl pırıl, çok yetenekli, çok marifetli genç kızlarımız var, gelinlerimiz var. Henüz yeni başladığım bu işi ‘Onlarla birlikte de büyütebiliriz’ diye düşünüyorum. Bu işe başlarken ailemin büyük desteğini gördüm, hayalim gerçek oldu ve hep birlikte üretmeye başladık” şeklinde konuştu.

ÇEŞİT ÇEŞİT REÇELLERİM VE ERİŞTELERİM, HEPSİ KÖYÜMÜN ÜRÜNÜ

Bir kadının evde yaptığı her şeyi ürettiklerini vurgulayan Fikriye Baran açıklamasında; “Sade Erişte, Sade Çorbalık, Tam Buğdaylı Sade, Tam Buğdaylı Sebzeli, Dere Otlu Erişte, Isırgan Otlu Erişte, Mor Lahanalı Erişte, Havuçlu Erişte, Domatesli Erişte, Ispanaklı Erişte, Kırmızı Pancarlı Erişte, Kapya Biberli Erişte, Karışık Sebzeli Erişte, Sebzeli Çorbalık, Tarhana, Üzüm Suyu, Erik Reçeli, Ayva Reçeli, İncir Reçeli, Çilek Reçeli, Şeftali Reçeli, Kayısı Reçeli, Böğürtlen Reçeli, Kuşburnu Marmelatı, Kozalak şurubu, Kozalak Pekmezi gibi ürünleri üreterek başladık” ifadelerini kullandı.

TÜM ÜRÜNLERİM EV YAPIMIDIR VE TAMAMEN DOĞAL

Tamamen organik, ilaçsız, hiçbir şekilde kimyasala maruz kalmamış ürünler yaptıklarını söyleyen Baran; “Önümüzdeki yıl ise Elma pekmezi, Pancar Pekmezi, Kızılcık Marmelatı, Karadut Pekmezi-Reçeli, Kahvaltılık Sos, Menemenlik Domates, Turşu Çeşitleri, Kabak Reçeli, Nar Reçeli üretmeyi ve Fındık-Ceviz yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

İNTERNET ÜZERİNDEN TÜRKİYE’YE SATIŞLARA BAŞLADIK

İnternet üzerinden Türkiye genelinde satışlara başladıklarını belirten Fikriye Baran, hatta ileride yurt dışına açılmayı planladıklarını bildirdi. Endişesiz tüketilecek ürünler üretmenin peşinde olduklarını dile getiren Baran, şunları söyledi; “Çeşit çeşit reçeller, marmelatlar, kozalak ürünleri, sebzeli ve tam buğdaylı erişteler, mısır unu, tarhana ne ararsanız var. İçerisinde bulunduğumuz bu pandemi döneminde hem doğal hem de hijyen koşullarına uygun hazırlanmış ürünler tüketmek çok çok önemli. Biz de en doğal ürünleri tüm hijyen kurallarına dikkat ederek hazırlıyor ve https://www.instagram.com/nebiyandogalurunler/ adresinden müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 22:43

Samsun Haber, Samsun Haberleri, Haber Samsun, Samsun, Haber, Son Dakika, habersamsun.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER