Bafra İşletme Fakültesinde “Sigortacılıkta Kariyer Hedefleri” Semineri

OMÜ Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesinde “Sigortacılıkta Kariyer Hedefleri” Semineri Düzenlendi.

Bafra İşletme Fakültesinde “Sigortacılıkta Kariyer Hedefleri” Semineri

OMÜ Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesinde “Sigortacılıkta Kariyer Hedefleri” Semineri Düzenlendi.

Bafra Saffet Arslan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Yüksel Terzi, “Bafra İşletme Fakültesi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü öğrenci kabulüne başladı. Bu tür etkinliklerle bölüm öğrencilerini sigortacılık alanında uzman kişilerle buluşturarak, deneyim kazanmalarını amaçlıyoruz. Tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Seminerin moderatörlüğü Samsun Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sedat Urkaya yaptı.

Sedat Urkaya konuşmalarında; Türkiye’de sigortacılığın önemine, sigorta sektöründe aktörlerin mesleki kariyerlerini ve görevlerini detaylarıyla anlattı.  Aktüerya Hesaplamalarının ve Aktüerlerin sektördeki önemini vurgulayarak, bölümün ve okulun bitirilmesi ardından kesinlikle aktürerya sınavları ile Türkiye Sigorta Sektörüne ve Adli yargı organlarından Adli Bilirkişilik makamında duyulan nitelikli uzman aktüerlere olan ihtiyacı vurguladı. Aktüerya sınavının başaran fakülte mezunlarının istihdam edilme konusunda büyük ölçüde sorun yaşamayacaklarını belirtti.

Seminere ayrıca konuşmacı olarak, Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Kankurdan, Samsun Sigorta Acentaları Dernek Başkanı Serdar Yıldız ve Samsun Bilirkişiler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yurt katıldı.

Konuşmacılar, mesleki deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak; sigortacılık ve aktüearya uzmanlarına alanda çok ihtiyaç bulunduğunu ifade ettiler. Özellikle bölüm mezunlarının yüksek ücretlerle uzman olarak da çalışabileceklerini ifade eden katılımcılar, sigortacılığın tarihsel geçmişinden de bahsederek öğrencileri mesleklerini vermesi gereken değerden bahsetti.

Deneyimli iş insanları öğrencilere ders dışında da bürolarına gelerek, istedikleri bilgileri almalarını, staj yapmalarını ve alandaki pratik uygulamalara katılmalarını beklediklerini söylediler. Seminer her biri kendi alanında sektörde çok tanınmış ve başarılı olan meslek temsilcileri ile soru ve cevapların ardında son buldu.

Samsun Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sedat Urkaya programın gerçekleşmesine katkı sağlayan OMÜ Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Terzi VE Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar’a teşekkürlerini iletti.

Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesi’ni eğitim camiasına kazandırarak, okulun her problemini yakından takip eden ve okul içinde gerçekleşen faaliyetlere katılarak desteklerini devamlı sürdüren hayırsever iş adamı ve eczacı Saffet Arslan ve Akif Arslan; değerli bilgilerini paylaşarak sunumlarını gerçekleştiren uzmanlara teşekkür ettiler.  

Seminer sonunda Bafra İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Terzi tarafından katılımcılara ve hayırsever iş adamı Saffet Arslan ve Akif Arslan’a fidan sertifikaları ve teşekkür belgeleri takdim edildi.   

Düzenlenen Seminere İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Terzi, Bafra Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzun, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebül Muhsin Doğan, Bafra Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Cüneyt Çırak, hayırsever iş adamı eczacı Saffet Arslan, hayırsever iş adamı Akif Arslan, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekrete Yardımcısı Ayhan Avcı, Samsun Bilirkişiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komite Başkan Yardımcısı Sedat Urkaya, Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Kankurdan, Samsun Sigorta Acentaları Dernek Başkanı Serdar Yıldız, Samsun Bilirkişiler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yurt, akademisyenler, meslek erbapları ve öğrenciler katıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 21:46

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER