Mutluluğun Kaynağı Para Mı, Sağlık Mı?

Samsun’un Alaçam ilçesi Karahüseyinli Ortaokulunda 8.sınıf öğrencileri arasında münazara yapıldı.

Mutluluğun Kaynağı Para Mı, Sağlık Mı?

Samsun’un Alaçam ilçesi Karahüseyinli Ortaokulunda 8.sınıf öğrencileri arasında münazara yapıldı.

Okul Müdürü Bayram Bircan, Öğrencilerimizin düşüncelerini ifade etme savunabilme kabul ettirebilme yeteneklerini geliştirebilmek için okulumuz Türkçe Öğretmenleri Elif TOPRAK ve Aslıhan DİVAN tarafından düzenlenen etkinlikte “Para mı Sağlık mı” konusu tartışıldı. Öğrencilerimizin çabası ve çalışmaları sebebiyle kendilerine teşekkür ederiz.

İnsan hayatında önemli olan sağlıktır. Çünkü sağlığın korunmasıyla insan hayatta kalır.

Karahüseyinli Ortaokulu Türkçe Öğretmenleri Elif TOPRAK ve Aslıhan DİVAN kon hakkında araştırarak öğrencilere “Sağlık insanın en büyük sermayesidir”. Hayatta olmak, hayata sağlıklı devam etmek, zengin olmaktan daha kıymetlidir. Sağlık da para da harcanan kıymetlerdir. Fakat bir fark bulunmaktadır. Sağlık harcanırsa geri gelmesi imkânsızdır. Para harcanırsa geri gelmesi mümkündür.

Sağlığın korunması, insanın dengeli ve doğru beslenmesiyle ilgilidir. Dengeli ve doğru beslenmek için doğal beslenmek gerekir. Doğal beslenmek de maddi bir kaynak gerektirmeden de olmaktadır. İnsan hayatında para çok önemlidir. Çünkü sağlıklı yaşamanın yanında sağlık hizmetleri bir endüstri haline gelerek kapital bir formasyon yaşamaktadır. Parası olanın sağlıklı olduğu bir sağlık hizmetleri prosedürü işlemektedir. Bu nedenle insan için para önemlidir.

Günümüz dünyasında ihtiyaçların sınırsız olduğu anlayışı yayılmaktayken para olmadan konular hep eksik kalmaktadır. Para her kapıyı açmaktadır. Para ömrü de uzatmaktadır. Para ile sağlanan sağlık hizmetleri, sağlık harcamaları yokmuş gibi konuşamayız.

İnsan sağlığının korunmasında ve sağlanmasında şuur önemlidir. Şuurun sağlanmasıyla para ihtiyacı ortadan kalkar. Doğanın kanunları insanı sağlıklı yaşayabilmesi için çevrelemektedir. Doğal olarak yaşayan herkes paraya ihtiyaç yaşayabilir.

Para her zaman önemlidir. Sizin sağlık hizmetlerinden yararlanmama lüksünüz yoktur. Çünkü dünyanın doğası değişmiştir. Sağlık yatırımları, doğal olarak yapılmamakta, para kaynakları oluşturulmaktadır. Sağlık için para harcanır. Para daha önemlidir.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 20:53

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER