Bafra Fatih Ortaokulunda Karne Heyecanı

Samsun’un Bafra ilçesinde 25 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Bafra Fatih Ortaokulunda Karne Heyecanı

Samsun’un Bafra ilçesinde 25 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

Bafra Fatih Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen karne töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, "Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Büyük bir heyecanla beklediğiniz karnelerinizi bugün alıyorsunuz. 21. yüzyıl becerilerine sahip, eleştirel, düşünebilen, evrensel gelişmelere açık, bilimsel düşüncelerden ayrılmayan bireyler olarak topluma kazandırabiliyorsak sorumluluğumuzu tam olarak yerine getiriyoruz demektir" dedi.

Kaymakam Cevdet Ertürkmen ise, "Sevgili öğrenciler bugün karne günü heyecanı bir gün. Sevgili müdürüm okulumuzu emanet ettik, öğrencilerimizi emanet ettik. Her şeyden önemlisi geleceğimizin mimarisi öğretmenlerimize emanet ettik. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Değerli veliler saç ayağının eğitimde bir tanesi de sizlersiniz. Çocuklarımızı tanıyalım. Çocuklarımızın imkân ve kabiliyetlerinin ölçüsünde onlara davranalım. Her insan farklı fıtratta yaratılmıştır. Bazılarımızın ayküsü yüksektir, bazılarımızın sosyal zekâsı yüksektir. Biz bu okulda akademik başarılarla ölçmüyoruz sadece. Değerler eğitimi de veriyoruz. Ahlaklı birer Türk vatandaşı olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Sizler de bu algı ile çocuklarınızı iyi tanıyın. Çocuklarınızın zekâ düzenleri, algılamalarını muhakkak takip edin. Bunları da öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle paylaşmanız gerekir. Böylece saç ayağı birleştiği zaman güzel eserler ortaya koyulur" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kaymakam Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından öğrencilerin karneleri dağıtıldı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 22:40

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER