2017’de Yılın En Başarılı Eğitimci Kadın Liderlerinden OMÜ Mezunu Yonca Özgün Üniversitesinde

Okul Öncesi Düşler Topluluğunun düzenlemiş olduğu söyleşi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

2017’de Yılın En Başarılı Eğitimci Kadın Liderlerinden OMÜ Mezunu Yonca Özgün Üniversitesinde

Okul Öncesi Düşler Topluluğunun düzenlemiş olduğu söyleşi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Söyleşi OMÜ’den mezun olan ve 2017’de Microsoft’un düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması’nda finalist seçilerek yılın en başarılı 4 eğitimci kadın lideri arasında yer alan Yonca Özgün’ün katılımı ile yapıldı.

Söyleşiye; Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Polat Şendurur, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Bu söyleşi sizin için bir referans”

​​​​​​​Söyleşinin açılışında söz alan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Polat Şendurur, konuşmasında şu noktalara dikkat çekti: ”Yonca Özgün, bizim ikinci mezunlarımızdan ve belki sizin için bir referans olabilmesi açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Bugün özellikle sınıf öğretmenlerini ele alacağız. Söyleşide, okul öncesi öğretmen adayları ve diğer bölümlerden öğrencilerimiz, çok teorik ve soyut kalan kavramları nasıl somutlaştırabileceklerini görecekler. Bugün robotik kodlamayı konuşacağız ama aslında bu bütün derslerle ilintili. Bu anlamda bugünkü etkinliğimizin, algoritmik düşünebileceğiniz ve problem çözebileceğiniz ortam sunması açısından önemli bir fırsat bir olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla herkesin önemli kazanımlar edineceği bir söyleşide katılımınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.”

“İnancınızı hiçbir zaman kaybetmeyin”

Söyleşinin konuğu OMÜ mezunu öğretmen Yonca Özgün, 2017 yılında yılın en başarılı 4 eğitimci kadın liderlerinden biri olarak genç öğretmenlere şu tavsiyelerde bulundu: “Bir öğretmen olarak şunu anlatmaya çalışıyorum: Ben 4 yıllık fakülte mezunu ve hiçbir özelliği olmayan, bunun yanı sıra yüksek lisans bile yapmayan bir bilgisayar öğretmeniydim. Sadece işimi çok seviyordum, işimi güzel ve layıkıyla yaptım. Birileri diğer tarafta işimi yaptığım için kızarken, diğer taraftan bazıları da beni ikna etmeye çalışıyordu. Yani biri bilmese bir diğeri bilir değerini. Şundan emin olun; yaptığınız çalışmalar mutlaka bir gün meyvesini verecek, bu inancınızı hiçbir zaman kaybetmeyin.”

Öte yandan Kanada’da düzenlenen yarışmada ülkemize 2 altın madalya kazandıran ve bunun gibi birçok başarıya imza atan Bilgisayar Öğretmeni Yonca Özgün, yıllar sonra Üniversitesinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayarak, hocalarına ve katılımcı öğrencilere şükranlarını sundu.

HABER MERKEZİ

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER