İzolasyonda Olması Gereken 1.625 Kişi İkametlerinde Denetlendi

Samsun’da izolasyonda olması gereken 1.625 kişi ikametlerinde denetlendi, ikametinde bulunmayan 6 şahsa idari işlem yapıldı.

İzolasyonda Olması Gereken 1.625 Kişi İkametlerinde Denetlendi

Samsun’da izolasyonda olması gereken 1.625 kişi ikametlerinde denetlendi, ikametinde bulunmayan 6 şahsa idari işlem yapıldı.

Samsun Valiliğinden konuya  ilişkin olarak yapılan açıklamada; “Kontrollü normalleşme döneminde yürütülen Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde devam eden Tematik Denetimlerin yanısıra koronavirüs hastası veya temaslısı olup da evlerinde izolasyonda olması gerekenlere yönelik denetimlerimiz de aralıksız devam ediyor.

Pozitif veya temaslısı olup evinde izolasyonda olması gereken kişilere yönelik bugün 52 izolasyon denetim ekibi ile 1.625 kişi ikametlerinde denetlenmiş olup ikametinde bulunmayan 6 şahsa idari işlem yapılmıştır.

Kovid-19 hastası olmakla birlikte hastanede yatış gerektirmediği için evde tedavisi devam edenler ile temaslı olup evde izolasyonda olması gereken vatandaşlarımız; sevdikleriniz başta olmak üzere herkesin iyiliği için lütfen izolasyon sürecinde dışarı çıkmayın ve kurallara uyun” ifadeleri kullanıldı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bir süredir Kovid-19 testi pozitif çıkan bazı vatandaşlarımızın temaslı listesini filyasyon ekiplerimize eksik verdiği, bunun da vaka sayılarında ciddi artışları beraberinde getirdiğini üzülerek müşahede ediyoruz.

Belirtilerin başlangıcından iki gün öncesine kadar temas ettiğiniz kişileri kendilerini takip etmeleri için bilgilendirmeniz ve filyasyon ekiplerimize de temaslı listesini kimseyi atlamadan vermeniz salgınla mücadelede hayati önem taşıyor.

Lütfen; hepimizin sağlığını korumak için gece-gündüz demeden sahanın her alanında görev alarak, titizlik, özveri ve fedakarlıkla virüsün izini süren filyasyon ekiplerimize destek olalım.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 12/03/2021 tarihli ve 11 sayılı kararıyla; Kovid-19 hastası olduğu tespit edilen kişiye, kendisiyle temaslı olan kişileri filyasyon ve denetim ekiplerinde görev yapan personele bildirmemesi durumunda Türk Ceza Kanunu’nun “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma”yı düzenleyen 195.maddesine göre işlem tesis edilecek, ayrıca Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesine göre idari yaptırım uygulanacaktır.”

HABER MERKEZİ

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47

banner34